دامپزشکی در وردآورد

5/5 - (14 امتیاز)

کلینیک دامپزشکی در وردآورد چگونه می تواند به شما و حیوان محبوبتان خدمت رسانی کند؟

داشتن حیوان خانگی یک مسئولیت بسیار بزرگ و مهم است. در واقع نگهداری از یک حیوان خانگی به معنای رسیدگی به تمام جنبه های زندگی اوست. مراقبت های پزشکی و چکاپ های منظم، بخش بزرگ و مهمی از فرایند نگهداری از یک حیوان است که می تواند در عین حال استرس زا و پر چالش باشد. کلینیک دامپزشکی در وردآورد می تواند این مسیر را برایتان هموار سازد. خدمات دامپزشکی در وردآورد گستره متنوعی از موارد را در بر می گیرد و حیوانات در گروه های سنی مختلفی، می توانند از این خدمات بهره مند شوند. این مقاله به توصیف مهمترین و رایج ترین اقدامات پزشکی و درمانی که در کلینیک دامپزشکی در وردآورد ارائه می شوند، اختصاص دارد.

09123248806
در وردآورد چگونه می تواند به شما و حیوان محبوبتان خدمت رسانی کند؟

خدمات کلینیک دامپزشکی در وردآورد برای حیوانات در سنین مختلف

مهم ترین فاکتور در تعیین نوع خدمات دامپزشکی مورد نیاز حیوان خانگی شما، سن اوست. به طور کلی می توانیم حیوانات خانگی را به سه رده سنی مختلف دسته بندی کنیم:

  • نوزادی و کودکی: اگر سن بچه گربه و یا توله سگی که به سرپرستی گرفته اید، کمتر از چهار ماه است، باید او را هر سه الی چهار هفته یک بار برای معاینه عمومی و تکمیل واکسیناسیون، نزد دامپزشک ببرید. واکسیناسیون و تست های اولیه برای بیماری های مختلف، از جمله موارد اصلی در رسیدگی و مراقبت از حیوانات خانگی کم سن و سال هستند. دامپزشکان معتقد هستند چهارماهگی بهترین زمان برای عقیم سازی گربه ها و سگ هاست؛ بنابراین اگر قصد عقیم سازی حیوان خانگی خود را دارید نباید این پنجره زمانی را از دست بدهید. در صورتی که به حیوان خانگی خود پناه داده اید و او قبلا در خیابان ها زندگی کرده است، درمان کک را نیز از سنین کم باید آغاز کنید.
  • بزرگسالی: پس از یک سالگی، بهتر است سالی یک بار برای انجام معاینات عمومی به کلینیک دامپزشکی در وردآورد، و یا سایر کلینیک های مشابه، مراجعه کنید. در معاینه سالانه ای که پزشکان در کلینیک دامپزشکی در وردآورد انجام می دهند، حیوان به طور کامل از نظر فیزیکی بررسی می شود. علائم نگران کننده بیماری، نشانه های ضعف و موارد مشابه دیگر نیز به خوبی بررسی می شوند. برنامه واکسیناسیون حیوان در این معاینات سالانه پیگیری شده و دوز های تقویت کننده مناسب برای وی تجویز می شود. با این حال، اگر حیوان شما علایم درد و صدمه را از خود نشان داد، بهتر است برای چکاپ سالانه صبر نکنید و او را هرچه سریع تر به یک دامپزشک نشان دهید.
  • پیری و کهولت: هرچه سن حیوان شما بالاتر برود، به مراقبت به بیشتری احتیاج خواهد داشت. بهتر است حیوانات مسن تر حداقل دوبار در سال تحت معاینه کامل دامپزشک قرار بگیرند. در طول این معاینات، ممکن است دامپزشک آزمایش خون و یا ادرار را تجویز کند. بررسی فیزیکی بدن حیوان و سلامت دهان و دندان هایش نیز از جمله مواردی است که دامپزشک به آنها توجه ویژه نشان می دهد. بهتر است عادات غذایی و رفتاری حیوان خود را به خوبی تحت نظر بگیرید تا در صورت ایجاد هرگونه تغییر، بتوانید اطلاعات بهتری را در اختیار دامپزشک قرار دهید.
در وردآورد

خدمات تخصصی کلینیک دامپزشکی در وردآورد: واکسیناسیون و بیماری های انگلی

بیماری های بسیاری در دنیا وجود دارند که می توانند به صورت بالقوه سلامت و حتی جان حیوان خانگی شما را تهدید کنند. در کلینیک دامپزشکی در وردآورد ما برنامه واکسیناسیون کامل حیوانات را برای شما انجام می دهیم. تزریق واکسن های بیماری هایی همچون دیستمپر، پاروویروس و لپتوسپیروز در این کلینیک زیر نظر دامپزشکان، انجام می شود. همچنین چکاپ های سالانه در کلینیک دامپزشکی در وردآورد به شما این اطمینان را می دهد تا حیوان خانگیتان دوز های یادآوری واکسن هایش را در زمان مشخص دریافت کند و در نتیجه، از بیماری های بالقوه کشنده در امان باشد.

یکی از نکاتی که متخصصان ما در کلینیک دامپزشکی در وردآورد نسبت به آن حساس هستند، بیماری های انگلی در حیوانات خانگی است. حیوانات خانگی در پارک ها، مکان های عمومی و یا در تماس با سایر حیوانات، ممکن است به انگل های کرمی و یا کک دچار شوند. شما حتی ممکن است تخم کرم ها و انگل ها را از طریق کفش به فضای داخل خانه بیاورید و حیوان خانگی خود را به راحتی به این انگل ها دچار کنید. شما با مراجعه به کلینیک دامپزشکی در وردآورد می توانید ضمن معاینه کامل حیوان خود، در صورت لزوم، بیماری های انگلی و کک ها را نیز به راحتی درمان کنید.

خدمات تخصصی کلینیک دامپزشکی در وردآورد: ناخن ها و دندان ها

شکستن دندان ها، لق شدن آن ها و آسیب های فیزیکی به دهان و لثه ها، برای حیوانات خانگی دردناک و در عین حال خطرناک است. عفونت ریشه دندان ها و لثه می تواند به راحتی به سایر بخش های بدن سرایت کرده و حیوان محبوب شما را دچار آسیب های جدی کند. به طور کلی بهتر است هر نه الی دوازده ماه یکبار، نسبت به چکاپ دندانپزشکی حیوان خانگی خود اقدام کنید. کلینیک دامپزشکی در وردآورد خدمات دندانپزشکی کاملی را ارائه می کند و شما می توانید از این خدمات، حتی به صورت ویزیت در منزل نیز بهره مند شوید.

کلینیک دامپزشکی در وردآورد همچنین خدماتی در زمینه اصلاح حیوانات ارائه می دهد. به طور خاص، باید به اهمیت کوتاه نگه داشتن ناخن حیوانات اشاره کنیم. ناخن های بلند می توانند سبب آسیب دیدن پاها و مفاصل حیوانات شوند و در عین حال، آسیب های احتمالی را برای محیط اطراف به دنبال داشته باشند. در صورتی که حیوان شما به هنگام گرفتن ناخن ها پرخاشگر می شود، بهتر است این کار را در کلینیک دامپزشکی ساران انجام دهید.

در وردآورد ویزیت در محل

کلینیک تخصصی دامپزشکی وردآورد: ویزیت در محل

تمامی خدمات فوق الذکر در کلینیک دامپزشکی در وردآورد، به صورت ویزیت در محل نیز ارائه می شوند. در صورتی که حیوان شما دچار آسیب جدی و یا بیماری سختی شده است و یا صرفا به واسطه برنامه کاری شلوغ و فشرده خود، فرصت مراجعه به کلینیک دامپزشکی را ندارید، می توانید از این فرصت برای معاینه حیوان خانگی خود در خانه یا محل کارتان استفاده کنید. خدمات ویزیت در محل این کلینیک محدوده سروآزاد و همچنین شهرک شهید باقری را نیز پوشش می دهد.