خدمات دامپزشکی در تهرانسر

5/5 - (12 امتیاز)

خدمات دامپزشکی در تهرانسر (ویزیت در محل)

نگهداری از حیوانات، چه با هدف پرورش و بهره برداری های اقتصادی و چه به عنوان عضو جدیدی از خانواده، لذت بخش است اما قطعا بدون چالش نیست. حیوانات موجودات زنده ای هستند که به نگهداری، توجه و محبت نیاز دارند. آن ها نیز مانند ما مریض شده و یا دچار حادثه می شوند. علاوه بر آن، حیوانات خانگی باید به صورت مرتب توسط دامپزشک چک شوند و برنامه واکسن آنها باید به صورت دقیق، دنبال شود. ویزیت دامپزشک می تواند یک تجربه پر استرس برای حیوان خانگی و یک چالش قابل توجه برای شما باشد. اگر به تازگی سرپرستی یک حیوان خانگی را قبول کرده اید، احتمالا یک سوال مشخص ذهنتان را به خود درگیر کرده است: چه زمانی به خدمات دامپزشکی نیاز است؟ مجموعه ما در خدمات دامپزشکی در تهرانسر به این پرسش پاسخ خواهد داد.

2747 1

بیماری یا صدمه فیزیکی حیوان

علایم بیماری در حیوانات متفاوت است. آنها نمی توانند احساس درد، ناراحتی و یا وجود زخم را به درستی بیان کنند. بنابراین، برای یافتن نشانه بیماری یا صدمه فیزیکی، باید به رفتارهای حیوانات توجه کنید. به طور خاص، در صورت مشاهده علایم زیر باید فورا به دامپزشک مراجعه کنید:

  • صدمه در اثر ضربه شدید (مانند افتادن از ارتفاع و یا تصادف با ماشین)
  • مورد حمله سایر حیوانات قرار گرفتن
  • استفراغ خون و یا حملات طولانی مدت اسهال
  • بیهوشی، بی حالی یا تشنج
  • مصرف مایعات سمی مانند پاک کننده های خانگی، ضد یخ و یا سایر مواد شیمیایی مورد استفاده در مزارع
  • احساس گیجی، عدم توانایی در حفظ تعادل و دویدن به سمت اشیا
  • نفخ معده

چکاپ در بدو قبول سرپرستی

زمانی که سرپرستی یک حیوان جدید را قبول می کنید، باید در اولین فرصت او را به دامپزشک نشان دهید. در اولین ویزیت، دامپزشک واکسن های مورد نیاز، مانند واکسن هاری، دیستمپر، پاراآنفولانزا، بوردتلا و سایر موارد را تزریق می کند. معاینه کامل حیوان نیز معمولا در اولین ویزیت و خدمات دامپزشکی، در دستور کار قرار دارد. اگر سرپرستی یک توله سگ را قبول کرده اید، باید اولین بار بین هشت الی ده هفتگی او را نزد پزشک ببرید. بچه گربه ها نیز باید اولین بار بین 6 الی 8 هفتگی به دامپزشک مراجعه کنند. بررسی دندان ها، چشم ها و گوش های حیوانات نیز اقدام موثری برای بررسی و تضمین سلامت آن ها است. معمولا در اولین ویزیت ها، دامپزشک یک برنامه انگل زدایی را برای حیوان آغاز می کند. این کار حیوان خانگی شما را در برابر خطر بیماری های ناشی از انگل های داخلی، حفظ می کند.

4495

استفاده از خدمات دامپزشکی در تهرانسر و چکاپ های مرتب

دنبال کردن یک برنامه منظم از چکاپ های دامپزشک، برای حفظ سلامتی حیوان خانگی شما لازم است. سگ ها و گربه ها تا 16 هفتگی، باید هر سه الی چهار هفته یک بار به دامپزشک مراجعه کنند. پس از رسیدن به سن شش ماهگی، یک چکاپ کامل دیگر باید انجام شود تا سلامت جسمی و روحی حیوان، مورد بررسی قرار بگیرد. پس از یک سالگی، سگ ها باید حداقل سالی یک بار برای معاینه فیزیکی به دامپزشک مراجعه کنند و هر سه سال یکبار باید واکسیناسیون آنها انجام شود. زمان بندی دقیق تزریق واکسن را دامپزشک شما می تواند تعیین کند. در سنین بالاتر (بعد از ده سالگی)، دامپزشکان دو بار چکاپ در سال را توصیه می کنند. از آنجایی که در این سن، حیوان پیرتر و آسیب پذیر تر است، سلامت آن باید به دقت کنترل شود.

خدمات دامپزشکی در تهرانسر

دامپزشک اولین مرجع شما برای دریافت مشاوره علمی و دقیق در خصوص حیوان خانگیتان است. بنابراین، انتخاب یک دامپزشک با تجربه که بتواند با حیوان شما ارتباط خوبی برقرار کند و از دانش کافی نیز در این حوزه برخوردار باشد، امری ضروری است. شما می توانید دامپزشک ایده آل خود را در کلینیک دامپزشکی ساران بیابید. خدمات دامپزشکی این مجموعه شامل عقیم سازی، واکسیناسیون، ویزیت و صدور شناسنامه بهداشتی می باشد. درمان بیماریی هایی همچون صرع و دیابت زیر نظر دامپزشکان حاذق این مجموعه امکان پذیر است. همچنین این مجموعه در خصوص کاشت میکروچیپ، درمان های انگلی، جرم گیری دندان و انجام عمل سزارین نیز خدمات با کیفیتی را ارائه می کند. این کلینیک همچنین یک پت شاپ بسیار مجهز دارد و می توانید هر آنچه که برای حیوان خانگی خود نیاز دارید را در آن بیابید.

نگهداری از یک حیوان، به خصوص اگر تجربه اول شما باشد، ممکن است چالش برانگیز و استرس زا به نظر برسد. خدمات دامپزشکی مجموعه ساران می تواند به شما در این راه کمک کند. متخصصان ما در خصوص رژیم غذایی، نظافت، مراقبت از دندان ها و نکات رایج رفتاری حیوانات می توانند آموزش های لازم را در اختیار شما قرار دهند. همچنین شما می توانید همواره از مشاوره رایگان ما برای یافتن پاسخ سوالات خود، استفاده کنید. در صورتی که به واسطه برنامه روزانه بسیار پر مشغله خود امکان بردن حیوان به چکاپ های دامپزشکی را ندارید و یا حادثه ای برای حیوان شما رخ داده است که امکان جابجایی آن و بردنش به کلینیک را ندارید، می توانید از خدمات ویزیت در محل کلینیک دامپزشکی ساران استفاده کنید. متخصصان و دامپزشکان این کلینیک در محدوده تهرانسر و شهریار، می توانند با حضور در محل، حیوان خانگی محبوب شما را ویزیت کنند.

کلینیک دامپزشکی ساران

خدمات دامپزشکی در تهرانسر: ویزیت در محل و پانسیون

در طول ماه ممکن است موقعیت هایی پیش بیاید که مجبور شوید حیوان خانگی خود را تنها بگذارید: سفر، شیفت های طولانی کار و یا یک مهمانی مهم که امکان نگهداری حیوان خانگی را از شما سلب می کنند. چنین موقعیت هایی به ذات چالش برانگیز هستند، چرا که از یک طرف سفر و یا مسئولیت اجتماعی شما قرار دارد و از طرف دیگر، حیوانی است که از نظر عاطفی به شما بسیار وابسته است و نمی توان او را تنها گذاشت. در چنین شرایطی، پانسیون حیوان برای چند ساعت یا چند روز، می تواند خیال شما را آسوده سازد. کلینیک دامپزشکی ساران، به پانسیون های بهداشتی و ایمنی مجهز است که می توانید با خیالی آسوده، حیوان خود را برای چند ساعت یا چند روز در آنجا قرار دهید.