کلینیک دامپزشکی در زیبادشت(منطقه 22)

5/5 - (9 امتیاز)

رسیدگی های پزشکی با کلینیک دامپزشکی در زیبادشت آسان تر خواهد بود!

نگهداری از یک حیوان، مسئولیت بزرگی است. حیوانات نیز مانند ما انسان ها مریض می شوند، نیاز به مراقبت های پزشکی و دندانپزشکی دارند و گاهی نیز دچار صدمه و آسیب می گردند. هیچ کس به اندازه شما نمی تواند به حیوان خانگیتان عشق بورزد یا از او به خوبی مراقبت کند. در واقع، شما بیش از هر کسی با عادت های حیوان خانگی خود آشنا هستید و هر گونه تغییر در این عادات را سریعتر از دیگران تشخیص می دهید. در چنین شرایطی، حضور یک تیم دامپزشک ماهر و قابل اعتماد، می تواند امنیت خاطری برای افرادی باشد که از یک یا چند حیوان در خانه نگهداری می کنند. کلینیک دامپزشکی در زیبادشت(منطقه 22) مجموعه ای از دامپزشکان حاذق را گرد هم آورده است تا با ارائه خدمات مورد نیازتان، شما را در امور سرپرستی و نگهداری از حیوان محبوبتان، یاری کند.

های پزشکی با کلینیک دامپزشکی در زیبادشت آسان تر خواهد بود

اگر در نگهداری از حیوانات خانگی کم تجربه باشید و یا اخیرا سرپرستی حیوانی را قبول کرده باشید، احتمالا معاینات سالانه دامپزشک برایتان یک چالش بزرگ است. کدام علایم در حیوان شما نشانه یک خطر جدی است؟ کدام علایم، بیماری های مزمن را نشان می دهند؟ چه اطلاعاتی برای دامپزشک ضروریست تا بتواند تشخیص دقیق تری داشته باشد؟ با ترس حیوان از فضای دامپزشکی چه باید کرد؟ ما در کلینیک دامپزشکی در زیبادشت(منطقه 22) به تمام این پرسش ها پاسخ خواهیم داد.

پیش از مراجعه به کلینیک دامپزشکی در زیبادشت(منطقه 22)

پیش از مراجعه به کلینیک دامپزشکی در زیبادشت باید بدانید که دامپزشکان برای تشخیص دقیق بیماری و مشکل حیوان خانگی شما، به یک سری اطلاعات اولیه نیاز دارند. این امر به ویژه در خصوص حیواناتی که به تازگی سرپرستی آنها را قبول کرده اید، اهمیت دارد. مهم ترین اطلاعاتی که می توانند برای دامپزشک مفید باشند، عبارتند از:

 • نام و میزان دوز تمام داروهایی که حیوان خانگی شما مصرف می کند.
 • نوع غذایی که حیوان مصرف می کند.
 • عادات غذایی حیوان
 • فعالیت مثانه و روده های حیوان
 • آیا حیوان اخیرا به مسافرت رفته است؟ آیا توسط کنه ها گزیده شده است؟
 • تاریخچه پزشکی حیوان که شامل تاریخچه واکسن های دریافتی نیز می باشد.

ممکن است پس از مراجعه به کلینیک دامپزشکی در زیبادشت(منطقه 22) و به جهت انجام معاینات عمومی، پزشک درخواست انجام آزمایش ادرار یا مدفوع را داشته باشد. بهتر است قبل از مراجعه با دامپزشک خود تماس بگیرید و در این خصوص با او هماهنگ باشید. همچنین در خصوص لزوم ناشتا بودن حیوان، با پزشک هماهنگ باشید.

دامپزشکی در زیبادشتمنطقه 22

همه حیوانات فضای کلینیک را دوست ندارند!

ملاقات با دامپزشک و یا مراجعه به کلینیک دامپزشکی در زیبادشت می تواند برای حیوان خانگیتان استرس زا باشد. شما می توانید برای کاهش استرس حیوان، پتوی مورد علاقه و یا برخی از عروسک ها و اسباب بازی های محبوب او را به همراه داشته باشید. در صورت هماهنگی با پزشک، بهتر است وعده های غذایی مورد علاقه حیوان خانگیتان را نیز به همراه داشته باشید. پیش از مراجعه به دامپزشکی، قلاده سگ و یا جعبه مخصوص گربه خود را به همراه داشته باشید. در محیط دامپزشکی، حیوانات دیگری نیز حضور دارند و شما باید بتوانید حیوان خود را به خوبی کنترل کنید.

در صورتی که حیوان خانگی شما با سایر حیوانات احساس راحتی نمی کند، بهتر است قبل از مراجعه به کلینیک دامپزشکی در زیبادشت(منطقه 22) این موضوع را به مسئول کلینیک اطلاع دهید. شما می توانید در ماشین منتظر بمانید تا دامپزشک برای وقت ملاقات شما آماده شود. شما همچنین می توانید از خدمات ویزیت در محل کلینیک دامپزشکی ساران در زیبادشت استفاده کنید. خدمات ویزیت در محل این مجموعه (که می تواند محل سکونت یا محل کار شما باشد) محدوده شهرک گلستان و دهکده المپیک را نیز پوشش می دهد.

مراجعه به کلینیک دامپزشکی در زیبادشت(منطقه 22) در صورت موارد اورژانسی

اگر حیوان خانگی شما بنا به هر دلیلی دچار شرایط اضطراری شد (آسیب های جدی، تصادف، خونریزی، بیماری شدید)، باید در کوتاه ترین زمان ممکن به کلینیک دامپزشکی در زیبادشت(منطقه 22) مراجعه کنید. مهم ترین شرایط اضطراری عبارتند از:

 • مشکلات تنفسی
 • فلج ناگهانی – در این شرایط حیوان خانگی شما نمی تواند تمام یا بخشی از بدن خود را حرکت دهد
 • تشنج یا بیهوشی
 • استفراغ بی وقفه برای یک روز کامل یا بیشتر
 • ضربه، مانند برخورد با ماشین یا جسم سنگین دیگر
 • خونریزی از چشم، گوش، بینی یا دهان
 • مشاهده خون در مدفوع
 • احتمال شکستگی استخوان
 • آلودگی حیوان خانگی شما به مواد شیمیایی مانند پاک کننده های خانگی، ضد یخ، رنگ، آرایش و غیره

برای آنکه بتوانید بهتر متوجه علایم بیماری و یا آسیب های احتمالی در حیوان خانگی خود شوید، باید عادات خاص و رفتارهای او را به خوبی بشناسید. به عنوان مثال، ممکن است سگ یا گربه شما هر از گاهی یک وعده غذایی خود را حذف کند. اسهال های نادر که ناشی از تغییر در رژیم غذایی حیوانات است نیز امری رایج و طبیعی محسوب می شوند. همچنین بی حالی یا فعالیت شدید حیوان خانگی نیز با توجه به سطح انرژی، دمای هوا، خصوصیات ذاتی حیوان و رژیم غذایی وی باید سنجیده شود. زمانی که با عادات رفتاری و غذایی حیوان خانگی خود به خوبی آشنا شدید، تشخیص بیماری و یا رفتارهای غیر عادی او، چندان دشوار نخواهد بود.

دامپزشکی در زیبادشت

اقداماتی که می توانید پس از مراجعه به کلینیک دامپزشکی در زیبادشت(منطقه 22) انجام دهید!

پس از مراجعه به کلینیک دامپزشکی در زیبادشت(منطقه 22)، باید دستورات و اقدامات درمانی لازم را با جدیت پیگیری کنید. اگر دامپزشک دارویی یا دوز تقویتی برای حیوان خانگی شما تجویز کرده است، باید دوره درمان را کامل کنید. در صورتی که ویزیت شما در کلینیک شامل انجام آزمایش خون، ادرار یا مدفوع بوده است، مطمئن شوید برای چکاپ بعدی، حتما به دامپزشک مراجعه خواهید کرد. در صورتی که دامپزشک توصیه در خصوص تغییر عادت های حیوان ارائه داده است، تلاش کنید تا با تمرین دادن مستمر حیوان خانگی خود، عادات جدید را جایگزین عادت های مخرب قبلی (مانند کم خوابیدن، عدم تحرک و غیره) کنید. در صورت نگرانی و یا داشتن سوالاتی در خصوص شرایط حیوان خانگی خود، می توانید با دامپزشکان در کلینیک دامپزشکی ساران در زیبادشت تماس گرفته و یا از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.